Навикли смо гледати добре и драматичне мечеве на Бари, тако је било и данас у оквиру првог кола Купа Републике Српске. Гласинац се успио са конопаца вратити у игру и изборити пенале. Фортуна је ипак била на страни Зворничана.

Повели су домаћи, стријелац је неумољиви Неђо Шука у 28. минуту. Али имају и Зворничани расположеног голгетера, Ведада Алића, који постиже два гола у размаку од седам минута (32. и 39.) и свој тим са предношћу одводи на одмор.

Када је у 56. минуту Алекса Видовић повисио на 1:3, чинило се да ће Дрина рутински завршити ову утамицу. Нису тако мислили играчи Блаугране па Синиша Шкобо у 69. минуту смањује резултат. У 79. поново је у центру пажње Шука који Гласинцу доноси изједначење. До краја су домаћи успјели издржати налете и меч увести у пенале.

На жалост домаће публике, посебно Вандала, Дебелногић и Пајевић промашују цијели гол и омогућавају Дрини пролаз у друго коло.