У сарадњи Фудбалског клуба „Гласинац 1936“ и Спорт и рекреација „Гласинац“ данас су на помоћном стадиону у Сокоцу почели припремни радови за изградњу додатних терена за фудбал чиме ће се проширити Спортско-рекреативни центар „Бара“.

Како наводе иницијатори ове идеје, у плану је да се до прољећа наредне године изграде и опреме два мања травната терена за фудбал са природном подлогом, чиме ће се растеретити тренирање свих узрасних категорија спортских клубова са подручја општине Соколац.

„Уз сагласност општине Соколац која је власник спортског центра, оформићемо нови простор за наше најмлађе суграђане, додатно освјетлити спортски центар и проширити видео надзор како би овај до сада неискориштен и неријетко запуштен дио спортског центра имао своју намјену“ – наводе из ове двије спортске организације са надом у подршку шире локалне заједнице.