Бјелица: Оптужница против Додика и Лукића нема правни основ (ВИДЕО)

0

Члан Главног одбора СДС-а Милован Бјелица сматра да оптужница Тужилаштва БиХ против предсједника Републике Српске Милорада Додика и в.д. директора Службеног гласника Милоша Лукића нема правни основ, јер су они, каже, поштујући одлуке Народне скупштине радили свој посао.

Бјелица истиче да је ово уз америчке санкције за званичнике Српске, наставак покушаја политичког Сарајева и дијела међународне заједнице у БиХ да укину Републику Српску.

Пита да ли желе да политичким насиљем смијене политичке представнике Српске да би остварили свој план?

Подсјећамо, Тужилаштва БиХ подигло је оптужницу против Додика због „непоштовања одлука Кристијана Шмита“, док је против Лукића оптужница подигнута због објаве указа у Службеном гласнику Српске.