Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

У три градске општине – Соколац, Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа допутовало је око 140 дјеце са југа Косова и Метохије.

Толико их је данас, заједно са дјецом домаћина уживало у љетним атракцијама на Јахорини.

Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

ОЦ “Јахорина” и сви њени радници данас су се ставили на располагање малишанима који бораве у Источном Сарајеву и представили им све љетне атракције које су, косовски гости били у прилици да по први пут испробају.

Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

Малишане са Космета данас је поздравио и предсједник Републике Српске Милорад Додик, заједно са руководство ОЦ “Јахорина” и министрима у Влади Српске који су данас званично и отворили љетну сезону на Јахорини.

Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

Предсједник Додик гостима је пожелио добродошлицу у Републику Српску и да је српски народ један гдје год се он налазио.

Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

Дјеца која су смјештена на Сокоцу, Источном Новом Сарајеву и Источној Илиџи уживали су на олимпијској љепотици и поручили да ће се поново радо вратити.

Фото: Бојан Д.Тошић © Соколац-срце Романије

На подручју Града Источно Сарајево смјештена су у три општине, Соколац, Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа, у оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“, који води Одбор за Косово и Метохију из Бањалуке.