Окружно тужилаштво у Источном Сарајеву ће, након прикупљања свих доказа о пуцњави у Сокоцу, донети одлуку о подношењу предлога за одређивање мере притвора осумњиченом, рекао је секретар овог тужилаштва Невен Крамер.

Крамер је рекао да је једна особа, која се сумњичи да је учествовала у пуцњави, на болничком лечењу под надзором полиције, преноси Српскаинфо.

– Не знамо да ли ће мера притвора бити одређена данас или сутра, пратите нашу веб страницу где ћемо све објављивати – навео је Крамер.

Он је додао да је синоћ више особа приведено у полицијску станицу и саслушано у вези са пуцњавом у Сокоцу у којој је једна особа погинула, а једна повређена.

– Биће предузимане и остале мере и радње на откривању починиоца овог кривичног дела – навео је Крамер.

Он је рекао да је дежурни тужилац, одмах по сазнању за јучерашњу пуцњаву у Сокоцу, изашао на лице места и руководио свим мерама и радњама с циљем откривања и процесуирања починиоца кривичног дела.

Једна особа убијена, а једна рањена у пуцњави која се јуче у послеподневним часовима догодила у Сокоцу.