Мушкарац чији су иницијали М.Ћ. ухапшен је на Палама због сумње да је пријетио лицу из Рогатице и оштетио му аутомобил, а полиције је приликом претреса код осумњиченог пронашла ручни бацач, саопштено је из Полицијске управе Источно Сарајево.

Мушкарцу, који је ухапшен јуче око 2.30 часова, одузет је пиштољ, а приликом претреса возила, куће и помоћих објеката које користи пронађени су и један ручни бацач, двије пушке, 33 комада метака и девет комада патрона различитог калибра.

Претреси су извршени на основу наредбе Основног суда Соколац након што је М.Ћ пријетио лицу из Рогатице у мјесту Сјетлина.

Осумњиченом се на терет стављају кривична дјела угрожавање безбједности, оштећење и одузимање туђе ствари и недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја.

У току је документовање предмета, након чега ће против М.Ћ. бити поднесен извјештај Окружном јавном тужилаштву Источно Сарајево о почињеним кривичним дјелима.