Фото: БН ТВ

Планинарско друштво „Столац“ из Вишеградај организовало је 15. по реду поход поетичног имена „Прошетајмо рзавским бреговима“. Стаза је дуга 16 километара са висинском разликом од око 600 метара.

*уступљена фотографија

На поход су планинарима у Вишеграду стигли чланови друштава из Хан Пијеска, Сокоца, Рудог, Милића, Рогатице затим из Ариља, Пожеге, Ужица Чајетине , љубитеља планине који се годинама друже на сличним манифестацијама.

Планинари истичу да је ово јединствена прилика да се стари пријатељи сусретну, нови упознају и да се прошета лагано по досад непознатим шумским стазама и богазама.

*уступљена фотографија

Најсатарији учесник похода је 76 годишњи Драгиша Андрић из Вишеграда.

Предсједник ПД „Столац“ Жарко Крсмановић каже да је поход успјешан јер на њему учествује 160 планинара.

*уступљена фотографија

Планинарско друштво из Вишеграда је име походу дало по познатој приповејтци Иве Андрића „Рзавски брегови“.