На адресу начелника општине Соколац Милована Бјелице данас је стигло обавјештење Републичког секретаријата за расељена лица и миграције да почиње реализација пројекта ЦЕБ3, који је наставак пројекта ЦЕБ2 и који ће се реализовати у складу са одредбама Закона о социјалном становању Републике Српске изградњом вишепородичних стамбених објеката за приближно 600 породица.

С тим у вези, из кабинета начелника УПУЋЕН ЈЕ ХИТАН ПОЗИВ интерно расељеним лицима, корисницима алтернативног смјештаја, лицима у стању социјалне потребе, лицима која из економских, социјалних и здравствених разлога нису у могућности самостално да ријеше своје стамбено питање ДА СЕ ЈАВЕ у кабинет начелника општине Соколац, која ће, обезбиједити локацију, пројектно-техничку документацију и комуналну инфраструктуру, све као и за пројекат ЦЕБ2.

РОК ЗА ПРИЈАВУ 19.МАЈ 2023.

„Имајући у виду све наведено, молим вас да у року од 7 дана (до 19.маја 2023.године) од дана објављивања на порталу „Соколац-срце Романије“ доставите изјашњење о потреби за стамбено збрињавање“ – наводи се у позиву упућеном од стране начелника Милована Бјелице.

Након достављања Изјашњења, Републички секретаријат за расељена лица и миграције ће мапирати општине/градове и у зависности од потреба и могућности предложити општине/градове и број стамбених јединица које ће бити изграђене кроз Пројекат ЦЕБ3, те предузети даље активности на припреми Пројекта о чему ће јавност бити благовремено обавијештена.