Најмање седам наставника убијено је данас у пуцњави у школи на сјеверозападу Пакистана, саопштили су званичници, не прецизирајући да ли је ријеч о одмазди за убиство једног наставника које се раније догодило у тој области.

Оба инцидента су се догодила у Парачинару, у Кураму, недалеко од границе са Авганистаном, казали су званичници, пренио је Ројтерс. Регионалне власти дале су контрадикторне извјештаје о мотиву убистава.

У саопштењу из кабинета покрајинског предсједника наводи се да се ради о имовинском спору, док је регионални комесар рекао да се чини да је узрок секташки антагонизам.

Наставник убијен у првом инциденту био је сунитски муслиман, док су наставници убијени у другом нападу на школу шиитски муслимани, рекао је за британску агенцију комесар Саифул Ислам.

– За сада се не зна да ли је други инцидент био реакција на први – казао је он и додао да је појачана безбједност у области у којој већ постоје напетости због секташког насиља.