Гостовање начелника Бјелице у емисији ,,Други угао“ (ВИДЕО)

Други угао: Савез градова и општина у замци политике

Фото: Соколац-срце Романије

Сели ли се тзв. висока политика на локални ниво? И то у години у којој немамо изборе, па су за јавност, сходно томе, и трзавице које чујемо у односима између начелника из власти и опозиције неочекиване.

Да ли су захтјеви и примједбе начелника из СДС-а о неравноправном положају градова и општина које воде – оправдани, а однос републичких власти неравноправан? Зашто се пријети изласком из Савеза градова и општина и има ли у свему ипак политике, јер иако је ово неизборна година, локалних политичких тема, па и референдума, не недостаје?

Гости емисије Други угао били су: Милован Бјелица, начелник Сокоца, Љубиша Ћосић, предсједник Савеза градова и општина Републике Српске, Зоран Видић, предсједник Конференције локалне самоуправе СДС-а и Дарко Томаш, начелник Прњавора.