Фото: Соколац-срце Романије

Централне програмске активности Одбора за прославу Дана Републике Српске поводом 9.јануара одвијаће се данас у Источном Сарајеву и Сокоцу.

– Програмом прославе предвиђено је и полагање вијенаца највиших званичника Српске и Србије на Српском војничком спомен-гробљу „Мали Зејтинлик“ у Сокоцу, данас од 12 часова. Полагању вијенаца присуствоваће предсједник Републике Српске Милорад Додик и бројни министри у Влади Републике Српске. Делегацију из Србију предводиће Ивица Дачић, први потпредсједник Владе Србије задужен за спољну политику и безбедност и министар спољних послова, министар здравља Даница Грујичић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Никола Селаковић – саопштено је из кабинета начелника општине Соколац.