Рукометаши Дервенте уписали су очекивану побједу против Гласинца у посљедњем јесењем колу шампионата.

Екипа Мишка Бјелошевића средином првог полувремена имала је четири гола предности (10:6), да би до истеком првих 30. минута игре предност била двоцифрена – 19:8.

На крилима неколико одбрана расположеног голмана Дринића, који је замијенио до тада врлодоброг Топића са 10 успјешних интервенција, Дервента прави серију од пет голова у низу и потпуно “прелама” сусрет у своју корист (24:9). Сокочани успијевају да смање заостатак у последњих десетак минута игре, али су омладинци Дервенте успјешно привели сусрет крају – 32:21.

Да ли ће Дервента бити јесењи првак или не одлучиће данашњи сусрет Младости и Котор Вароша у Бањалуци.