Суд БиХ одредио је мјере забране Милошу Лучићу ухапшеном министру за људска права и избјеглице БиХ, сазнаје портал “Аваза“.

Одбијен је захтјев Тужилаштва БиХ да му се одреди притвор. Њему је одређена забрана напуштања пребивалишта.

Подсјећамо, поступајући по налогу тужитељице из Посебног одјела за организирани криминал, привредни криминал и корупцију, полицијски службеници СИПА-е, уз асистенцију МУП-а РС, ухапсили су прије два дана Лучића у Источном Сарајеву испред једне теретане.

– Осумњичени Лучић под истрагом је Тужитилаштва БиХ и осумњичен је за казнено дјело злоупорабе положаја или овласти, повезано са више коруптивних казнених дјела, којима је нанесена штета буџетским средствима БиХ, а остварена незаконита имовинска корист за осумњиченог и њему блиске и повезане особе”, кажу из Тужилаштва БиХ.

Сазнајемо да у приједлогу стоји да се сумњичи да је буџет БиХ оштетио за око 50.000 КМ.