Одборници Скупштине општине Трново усвојили су Нацрт буџета општине за наредну годину у износу од 4.400.569 КМ, рекао је начелник општине Драгомир Гаговић.

Гаговић је истакао да је буџет за наредну годину развојни и социјални, те да сваке године за капиталне инвестиције планирају око 1.500.000 КМ.

Он је нагласио да је на јучерашњој сједници усвојен и ребаланс буџета за ову годину у износу од 4.342.537 КМ и одлуку о извршењу ребаланса.

Гаговић је истакао да им највећи проблем представљају три клизишта на магистралном путу Сарајево-Трново, која нису санирана од поплава 2019. године.

Он је навео да би санацију требали да изврше “Путеви Републике Српске”.

Гаговић је рекао да су одборници подржали и Приједлог одлуке о давању сагласности на одлуку о цијенама карти за паркинг мјеста на Јахорини за зимску сезону 2022/2023.

Према његовим ријечима, Скупштина је донијела ои длуку о давању сагласности на закључење уговора о продаји неизграђеног градског грађевинског земљишта непосредном погодбом на Јахорини.