Бубрези су задужени за избацивање токсина, одржавање пХ вриједности крви, балансирање електролита и производња одређених хормона.

Као такви, врло су важни за правилно функционисање цијелог организма. О њиховом здрављу је посебно потребно водити рачуна. Како бисте спријечили настанак или помогли у избацивању већ формираног камена у бубрегу, чај од бруснице је од изузетне помоћи.

Брусница је богата антиоксидансима, витамином Ц и влакнима, а управо због богатог састава врло је моћна у лијечењу великог броја здравствених тегоба. Ова биљка садржи и урзолинску киселину која има невјероватна противупална својства.

Долази из Сјеверне Америке, а најљековити дио биљке су бобице. Слатко је киселог укуса и дио је традиционалне медицине већ деценијама.

Као што смо већ споменули, чај од бруснице, помаже у заштити здравља бубрега, али и избацивању камена, а ево која још љековита својства има:

Свјежа брусница, као и чај се користи у превенцији и лијечењу свих врста бактерија уринарног тракта;

Одличан је лактасив, помаже у варењу, стабилизује рад дигестивног тракта;

Добро се показала у превенцији и лијечењу гонореје, артритиса, реуматизма;

Погодује дијабетичарима, јер регулише ниво шећера у крви;

Чува здравље јетре, а редовном пирменом подстиче се избацивање накупљених токсина;

Лијечи инфекције коже, очију и генерално је добра у лијечењу бактерија и гљивица;

Поспјешује здравље кардиоваскуларног система.