Дан ослобођења Подгорице – 19. децембар грађани ће дочекати са новом управом у пуној функцији, казао је данас представник покрета Европе сад Јаков Милатовић и наставак договора најавио за понедељак.

Милатовић је то рекао након првог састанка представника победничких листа на изборима у Подгорици и додао да ће „Подгорица на овај начин бити ослобођена други пут“.

На локалним изборима одржаним 23. октобра, ДПС Мила Ðукановића је изгубио власт у Подгорици после више од две деценије.

„Да укрстимо и програмске циљеве. То је почетак. У понедељак је наставак разговора. Потписивање коалиционог споразума. Конституенти власти биће четири листе. Имаћемо често разговоре, који ће бити основ функционисања. У понедељак ћемо на тај начин транспарентно износити закључке“, рекао је Милатовић новинарима, пренеио је портал РТЦГ.

На састанку је разговарано о принципима дјеловања власти у Подгорици.

„Сагласили смо се да ће бити ревизија урађеног у претходном периоду. Да ћемо бринути о развојним приоритетима и да ћемо у преговорима да укрстимо програмске циљеве како би сумирали у споразум. Биће власт брзо конституисана. Добићемо нову градску управу. Резултати ће говорити а верујем да смо овим поступцима показали одговорност“, навео је.

Милатовић је додао да оччекују да изборна комисија Подгорице прогласи коначнме резузлтате.

„Позивамо изборну комисију и остале да не опструишу проглашење резултата а грађани су, њих 62 одсто, рекли да желе промене и нову одговорну градску управу. Важни су програм и добра промена, те дисконтинуитет у односу на оно што је било у претходном периоду“, рекао је Милатовић.

Састанку су, поред Милатовића, присуствовали носиоци листа За будућност Подгорице, Идемо људи и Може Подгорица – Ово је наш град, Јелена Боровинић Бојовић, Данило Шарановић и Лука Ракчевић.

На састанку је разговарано о принципима дјеловања власти у Подгорици.

„Сагласили смо се да ће бити ревизија урађеног у претходном периоду. Да ћемо бринути о развојним приоритетима и да ћемо у преговорима да укрстимо програмске циљеве како би сумирали у споразум. Биће власт брзо конституисана. Добићемо нову градску управу. Резултати ће говорити а верујем да смо овим поступцима показали одговорност„, навео је.