Џудисти соколачког „Олимпика“ освојили су 11 медаља на Меморијалном турниру „Рајко Кушић“ на Палама на којем је учествовало 250 такмичара из 31 клуба из Републике Српске, Федерације БиХ и Црне Горе.

Тренер „Олимпика“ Милорад Ђуровић рекао је Срни да су соколачки џудисти освојили три златне, четири сребрне и четири бронзане медаље.

Меморијални турнир посвећен „Рајку Кушићу“, 27. по реду, одржан је јуче на Палама, а окупио је такмичаре у категорији пионира и кадета.

Технички организатор турнира је Џудо клуб „Рајко Кушћ“ са Пала, уз подршку града Источно Сарајево и општине Пале.

Рајко Кушић вишеструки првак у бивше Југославије и Балкана и студентски првак свијета у џудоу, учесник Олимпијских игара у Москви, погинуо је у саобраћајној несрећи 1994.године.