Манастир Светог Великомученика Георгија на Равној Романији обавјештава и позива вјернике и народ на традиционални манастирски сабор 10. и 11.августа 2022. године.

ПРОГРАМ

10.АВГУСТ 2022.ГОДИНЕ /сриједа/

19.00 Вечерње богослужење

20.30 Концерт Николе Роквића

11.АВГУСТ 2022.ГОДИНЕ /четвртак/

08:45 Дочек Његовог Високопреосвештенства  Митрополита Дабробосанског г.Хризостома

09:00 Света Архијерејска Литургија
Служи Његово Високопреосвештенство  Митрополит Дабробосански г.Хризостом

*** Помен за погинуле борце

10:00 Литија око манастирског храма

11:00 Свечана Академија у порти манастира

*** Изложба фотографија “Гдје ја стадох, ти продужи”

*** Презентација националне кухиње,  романијског меда и љекобиља

*** Народно весеље (коло) у порти манастира

17:00 Спортско такмичење „Романијски вишебој“ за титулу „Хајдук Романије“

Организатор 25. „Госпојинских вечери културе“ под називом „Теби, горо Романијо“ је Установа за културу „Перо Косорић“, а покровитељ општина Соколац.

Црква Светог великомученика Георгија освештана је 2002. године и ове године обиљежава јубилеј 20 година од освећења манастира, у народу познатом као „Романијска Соколица“.

На унутрашњим зидовима храма уписано је 4.200 имена бораца сарајевско-романијске регије, који су погинулих у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.