Русија је прихватила захтјев САД за разговор америчког државног секретара Ентонија Блинкена и руског министра спољних послова Сергеја Лаврова, изјавио је портпарол америчког Стејт департмента Нед Прајс.

Он је рекао да Вашингтон и даље очекује да ће се разговор одржати наредних дана, пренио је Ројтерс.

Блинкен је рекао да ће искористити планирани позив да изврши притисак на Лаврова да одговори на „значајну понуду“ коју је администрација предсједника САД Џозефа Бајдена изнијела Москви да обезбиједи ослобађање америчких држављана – кошаркашице Бритни Гринер и маринца Пола Вилана, који су затворени у Русији.

Како је објавио Си-Ен-Ен, послије вишемјесечне интерне дебате, Бајденова администрација је понудила да размијени руског трговца оружја Виктора Бута, који служи 25-годишњу затворску казну у САД, за Гринерову и Вилана.