Данас се очекује умјерено до претежно облачно вријеме. У јутарњим сатима, понегдје са слабом кишом у сјеверним подручјима. Послије подне се очекују локални пљускови и грмљавина.

У Херцеговини мало до умјерено облачно и сунчано. Вјетар слаб сјеверног смијера. Јутарња температура од 14 до 20, на југу до 23, а највиша дневна од 24 до 30, на југу до 33 степена.

У Бањалуци умјерено до претежно облачно вријеме. Током дана, мјестимично са кишом или краткотрајним пљуском. Јутарња температура око 14, а највиша дневна температура око 30 степени.

Сутра се најављује претежно облачно вријеме са пљусковима и грмљавином. Понегдје уз кишу, локално је могућа и појава града. Јутарња температура од 14 до 20, на југу до 24, а највиша дневна од 25 до 30, на југу до 33 степена.

У суботу се очекује умјерено до претежно облачно вријеме. Током дана, са кишом, пљусковима и грмљавином. Киша ће локално бит и интензивнија, а могућа је и појава града. Јутарња температура од 13 до 19, на југу до 22, а највиша дневна од 16 до 22, на југу до 29 степени.

Према подацима Федералног хидрометеоролошког завода, у недјељу ће бити претежно облачно вријеме. Током дана, повремено и понегдје са слабом кишом. Јутарња температура од 10 до 15, на југу до 20, а највиша дневна од 13 до 20, на југу до 25 степени.