Жене више нису толико заинтересоване за ношење традиционалне бијеле вјенчанице. Све већи број њих одлучује се за црну боју.

Како је објавио CNN, у посљедњих годину дана примијећен је пораст претраживања појма „црна вјенчаница“ на Гуглу. Током јесени 2021. године црна вјенчаница је претраживана више од бијеле вјенчанице.

Laura McKeever, менаџерка David’s Bridala, казала је за CNN да је концепт онога што се сматра традиционалним еволуирао.

„Парови се више не желе придржавати устаљених правила. Жене које су морале одгодити церемоније вјенчања због пандемије сада желе да њихов дан буде апсолутно посебан. Осим црних вјенчаница, многе жене радије носе патике умјесто неудобних штикли“, објаснила је.

Иначе, традиција ношења бијеле вјенчанице потиче из доба краљице Викторије. Она је носила 1840. године, када се удала за принца Алберта од Сакс-Кобурга. Изабрала је зато што је жељела да одражава њену чедност и способност да влада Великом Британијом.

Иначе, боје вјенчаница које су тренутно такође популарне широм свијета су плава, црвена и љубичаста.