ЈП Путеви РС крећу у рехабилитацију важног магистралног пута МИ-115, који се ради у двије дионице – Хан Пијесак-Соколац-Подроманија и Власеница-Хан Пијесак.

Овим поводом расписана су два тендера за извођаче радова.

– Процијењена вредност радова на дионици Хан Пијесак-Соколац-Подроманија износи 9.127.681 КМ без ПДВ-а, односно око 10,68 мил КМ са ПДВ-ом, док је вриједност радова на дионици Власеница-Хан Пијесак процијењена на 5.786.683 КМ без ПДВ-а, односно 6,77 мил КМ са урачунатим ПДВ-ом – истиче се у тендерским документацијама.

Рок за пријаву на тендер за дионицу Хан Пијесак-Соколац-Подроманија 30. јун, док је за другу дионицу 7. јун.

Подсјећамо, раније се помињало да је у плану изградња треће траке преко Романије.

– То је трећа трака из правца Подкрајева до Романије, односно из правца Подроманије до Романије, затим повезивање Источног Новог Сарајева и Источне Илиџе са Палама кроз тунел и ми ћемо на том пројекту истрајати – изјавио је Ћосић у октобру прошле године новинарима у Источном Сарајеву након састанка са премијером РС Радованом Вишковићем, којем су присусутвовали и начелници градских општина.