Туцијада привукла 30 такмичара (ВИДЕО)

0

Побједници туцијаде на Сокоцу су дјечак Василије Елез који је имао најјаче јаје и његова сестра Дуња чије је јаје било најљепше нашарано, рекли су Срни у Удружењу „Свети Василије Острошки“.

Потпредсједник Удружења Младен Цвијетић рекао је да је побједнику са најјачим јајетом уручена икона, дар Црквене општине Соколац.

На јучашњој туцијади учестовало је 30 дјечака и дјевојчица у надметању за најјаче и најљепше нашарано јаје, а такмичење је привукло и велики број посјетилаца.

Цвијетић је захвалио Црквеној општини Соколац, учесницима и суграђанима који су подржали ову малу дјечију васкршњу манифестацију.

„Баш како смо и замислили, најрадоснији хришћански празник прославили смо у свечаној атмосфери, са дјецом која су се радовала и Васкрсу и побједницима у избору најјачег и најљепше нашараног јајета“, истакао је Цвијетић.

Другу туцијаду у Парохијском дому Светог пророка Илије на Сокоцу орагнизовали су чланови Удружења „Свети Василије Острошки“ у сарадњи са Црквеном општином Соколац.