Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић уручио је јуче у Бањалуци одлуке о додјели назива примаријус за 22 доктора медицине, пет доктора стоматологије и два магистра фармације из Републике Српске.

Шеранић је честитао примаријусима и изразио наду да ће им то бити подстицај за будуће напредовање у струци, ради добробити пацијената.

Он је навео да су ову титулу заслужили и оправдали својим дугогодишњим професионализмом, залагањем и добрим резултатима рада.

„Поводом обиљежавања Свјетског дана здравља, одајемо почаст докторима медицине, докторима стоматологије и магистрима фармације који су својим радом и професионалним напредовањем направили искорак у својим каријерама и чији је досадашњи, и надамо се, будући, допринос развоју здравственог система Републике Српске изузетно значајан“, навео је Шеранић у обраћању.

Овом догађају присуствовали су и представници Савјета за здравље, здравствених комора и здравствених установа у Републици Српској.