Друга по реду „Сачијада – Романија 2022“ одржаће се у недјељу 3.јула на популарном соколачком излетишту „Брезијак“.

,,Са великим задовољством можемо да најавимо другу Сачијаду која ће бити интернационалног карактера. И ове године ширићемо љубав према традиционалном припремању меса и поврћа испод сача које је одувијек било аксиом на нашим просторима. Све учеснике и посјетиоце обрадоваћемо са неколико новина, а о детаљима, року и начину пријаве екипа благовремено ћемо обавјестити јавност“ – истакли су из Омладинске организације „Соколац“ и додали да на овогодишњој Сачијади очекују учешће преко 1.500 такмичара и посјетилаца.

Сачијада је једна у низу традиционалних годишњих манифестација ове организације која је свој рад обновила у децембру 2020.године. Да подсјетимо, на прошлогодишњој Сачијади за најбољу од 44 екипе које су се такмичиле проглашени су „Дебели гурмани“ из Сокоца.