Портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова рекла је да је бивши амерички секретар Мадлен Олбрајт, која је преминула у 85. години, била идеолог бомбардовања Београда.

НАТО пакт је 24. марта 1999. године, рушећи међународно право и мимо Савјета безбједности УН, почео агресију на СР Југославију.

– Бивши амерички државни секретар Медлин Олбрајт била је идеолог бомбардовања Београда. Умрла је јуче, пред нову годишњицу њених достигнућа на Балкану – написала је Захарова на свом профилу друштвене мреже „Телеграм“.

Захарова је истакла да није само бомбардовање Србије међу њеним достигнућима и да о томе говори чињеница да је само на самопрокламованом Косову подигнут споменик у њену част, „за убијање Срба“.

Она је подсјетила да је отварању присуствово Хашим Тачи, бивши командант ОВК који је трговао органима Срба.

Руска новинска агенција „РИА Новости“ подсјећа да је Олбрајтова изјавила да је смрт пола милиона ирачке дјеце „адекватна цијена“ за слабљење режима бившег ирачког лидера Садама Хусеина. Она се касније извинила због те изјаве.