Рицинусово уље има велику примјену у медицини и фармацеутској индустрији, али најпознатије је оно за његу коже и косе.

Рицинусово уље је густо уље без мириса направљено од сјеменки биљке рицинус, које садрже отровни ензим назван рицин. Но како би уље било сигурно за кориштење, процесом загријавања током производње тај отров губи лоша својства.

Тврди се да рицинусово уље има низ предности, укључујући јачање праменова, потицање раста косе и његу сувог власишта, пише Пинквилла.

Уље садржи антиоксидансе који се боре против слободних радикала у организму. Наиме, слободни радикали су одговорни за убрзање процеса старења, због чега се појављују преурањене боре.

Ово уље такође је добро за кожу која је осјетљива те бурно реагира. Има антибактеријска и противупална својства која спрјечавају акне и натеченост. Такође влажи кожу и смирује опеклине од сунца.

Уопштено је добро користити га у свакој сезони, јер осим што штити од развоја опеклина, уједно смањује могућност исушивања коже.