Десети Меморијални омладински фудбалски турнир „Срђан Томић & Владица Бабовић“ у Сокоцу одржаће се од 17. до 19. јуна на стадиону „Бара“ у Сокоцу.

Овом спортско-рекреативном манифестацијом за дјечаке омладинског узраста његује се успомена и сјећање на рано преминуле играче Фудбалског клуба „Гласинац“ Срђана Томића (1986-2005), члана младе репрезентације Босне и Херцеговине и Републике Српске и Владицу Бабовића (1977-2017), фудбалске легенде, тренера и голмана.

Уз традиционални слоган „Они живе“, од 1.априла почињу пријаве екипа и трајаће до 12.јуна. Жријеб је предвиђен за 13.јун, а свечано отварање заказано је за 17.јун у 12 часова на стадиону „Бара“.

На овој традиционалној манифестацији до сада је учествовао 81 клуб са 498 селекција, а кроз такмичење је прошло близу 6000 дјечака.