На подручју Источног Сарајева данас је почело постављање стационарних радара, фиксних камера за мјерење брзине кретања возила.

Прије неколико мјесеци из МУП-а Републике Српске је потврђено да се на подручју које оперативно покрива ПУ Источно Сарајево поставља девет стационарних радара. Ријеч је о подручју шест општина у саставу града Источно Сарајево и општинама Хан Пијесак и Рогатица.

Након постављања стубова услиједиће инсталирање неопходне техничке опреме и повезивање система.

Портал Филтер, у тексту који ћемо објавити сутра, припрема одговор на питање када камере почињу биљежити прекршаје.

Објавићемо и тачне локације свих стационарних радара на подручју Источног Сарајева, са ограничењем брзине која важи на том дијелу пута.

Овај систем поставља се у неколико градова у Српској. У Бањалуци је са радом почео у септембру прошле године а за само 24 часа, првог дана, девет радара забиљежило је 321 прекршај. Осим прекорачења брзине, камере биљеже и пролазак кроз црвено свјетло на семафору.