На подручју Полицијске управе Источно Сарајево на девет локација постављају се стационарни радари.

На подручју Источног Сарајева биће седам радара, док ће по један бити на подручју општина Хан Пијесак и Рогатица.

Постављање стубова почело је јуче. Из Полицијске управе је потврђено да је почела прва фаза која подразумијева постављање опреме. Након тога слиједи друга, тестна фаза а тек након тога стационарни радари биће у функцији.

“Грађани ће бити обавијештени о тачном датуму почетка рада стационарног радарског система. Локације ће бити обиљежене знаком и возачи ће знати да се на тим дионицама врши радарска контрола”, навео је Бранимир Шеховац, начелник ПУ Источно Сарајево.

Он додаје да су сви радари постављени на кључним тачкама на којима се дешава већи број саобраћајних незгода и гдје је било смртних случајева.

“Циљ је да на тим мјестима успоримо саобраћај и спријечимо тешке саобраћајне незгоде”, поручује Шеховац.

Два стационарна радара постављена су на подручју Пала, а по један у Источном Старом Граду, Источном Новом Сарајеву, Источној Илиџи, Сокоцу и Трнову.

Пале

• Магистрални пут М2 – 508, дионица Љубогошта – Пале у улици Карађорђева (непосредна близина хотела “Два голуба), ограничење је 60 км/х
  • Магистрални пут М1 – 114, дионица Љубогошта – Мокро у мјесту Рогоушићи, ограничење је 60 км/х

Источни Стари Град

Магистрални пут М1 – 114 дионица Лапишница – Љубогошта у мјесту Доњи Булози (бајпас), ограничење је 60 км/х

Источно Ново Сарајево

Регионални пут Р5101 дионица Кула – Враца у улици Војводе Радомира Путника (непосредна близина пумпе Нешковић), ограничење је 50 км/х

Источна Илиџа

Улица Касиндолског батаљона у близини породичних кућа Дујин и Лубура, ограничење је 40 км/х

Соколац

Магистрални пут М1 – 115 дионица Соколац – Подроманија у мјесту Мајдани (код техничког прегледа Дрина осигурање), ограничење је 60 км/х

Трново

Магистрални пут М1 – 111 дионица граница РС и ФБиХ – Рогој у улици Трновског батаљона (у близини зграде ПС Трново), ограничење је 50 км/х

Хан Пијесак

Магистрални пут М1 – 115 дионица Хан Пијесак – Соколац у мјесту Букова глава, ограничење је 60 км/х

Рогатица

Магистрални пут М1 – 114 дионица Подроманија – Рогатица у мјесту Борач, ограничење је 50 км/х

Процјењује се да ће за постављање и тестирање система бити потребно 20-ак дана. О тачном датуму почетка рада стационарних радара грађани ће бити обавијештени.