Градска телевизија Источно Сарајево данас је озваничила пресељење у нове, адекватно опремљене просторије у СПЦ „Пеки“ на Палама, чиме су створени много бољи технички и свеукупни услови за рад ове медијске куће.

Начелник општине Пале Бошко Југовић објавио је на свом профилу на Инстаграму информацију у вези с тим.

– Просторије за рад, градској ТВ ИС на коришћење је уступила општина Пале, а одборници су једногласно подржали овај мој приједлог , којим сам желио афирмисати јасну опредијељеност наше локалне заједнице да Пале буду сједиште наше градске телевизије, али и да подржимо амбициозне планове новог менаџмента на стварању респектабилног медија који ће професионалношћу и објективношћу заслужити да буде присутан у свакој кући Сарајевско-романијске регије, сусједних општина и цијеле Републике Српске.

Вјерујем да ће управа и запослени на РТВ ИС остварити своје циљеве, поздрављам напоре које свакодневно улажу како би унаприједили програмске садржаје и материјално-техничке услове, а општина Пале ће и убудуће подржавати ову медијску кућу.“