Фото: Катера

Одборници Скупштине града Источно Сарајево разматраће на сједници у сриједу, 22. децембра, приједлог градског буџета за наредну годину у износу 12.631.560 КМ, саопштено је из Градске управе.

Укупна буџетска средства Града Источно Сарајево за 2022. годину састоје се од пореских, непореских прихода, грантова, трансфера, примитака за нефинансијску имовину, примитака од финансијске имовине и осталих примитака.

Скупштина града ће одлучивати и о ребалансу буџета за ову годину у износу од 14.897.193 КМ.

На дневном реду је и продужење рока примјене Стратегије града Источно Сарајево 2016-2020. и одређивање рокова за израду овог документа за период 2021-2028. године.

На дневном реду наћи ће се и Студија о функционисању одрживости Јавне здравствене установе Болница „Србија“ Источно Сарајево.

Скупштина града требало би да усвоји одлуке о преносу права власништва за имовину и изведене радове у локалним заједницама, а биће ријечи и о раду приватних установа предшколског васпитања, те о стању у области спорта на подручју града.

Почетак сједнице заказан је за 9.00 часова.