Српски кошаркаш Стеван Јеловац преминуо је од посљедица можданог удара.

Ову вијест потврдио је његов клуб, АЕК из Атине.

Стеван Јеловац је недавно доживео мождани удар на тренингу АЕК-а, након чега је пребачен је у Србију на даље лијечење.

Јеловац је 16. новембра на тренингу АЕК-а колабирао и хитно је пребачен у болницу гдје је био оперисан.

Стеван Јеловац, бивши кошаркашки репрезентативац Србије, преминуо је у 33. години живота од посљедица можданог удара.

Његов грчки клуб је раније пренио информације о здравственом стању некадашњег репрезентативца Србије.

– КК АЕК у пуној одговорности информише јавност о здравственом стању Стевана Јеловца. Наш кошаркаш је претрпио јак мождани удар – гласило је саопштење грчког клуба.

Неколико дана касније стигле су најгоре могуће вијести, бивши репрезентативац Србије није успио да побиједи у највећој бици и констатована је смрт, објавио је АЕК.

Јеловац је рођен у Новом Саду, професионалну каријеру је започео у Визури, а затим је наступао за Црвену звезду, Анталију, Јувекасерту, Лијетувос ритас, Сарагосу, Нижњи Новгород, Бамберг, Гацијантеп, Санен Неофеникс, а у АЕК је стигао у августу.

Најбољу кошарку играо је у Сарагоси и Нижњем Новгороду, а за репрезентацију Србије наступао је током 2018. године у квалификацијама за Свјетско првенство, када је Александар Ђорђевић уврстио у екипу умјесто повријеђеног Милана Мачвана.