Фото: Синиша Пашалић/РАС Србија

Управа криминалистичке полиције Министарства унутрашњих послова Републике Српске покренула је поступак против пет особа, због сумње да су оштетили „Шуме Републике Српске“ Соколац.

Поступак је покренут против Ж.В., Н.Г., Н.А., М.Б. и Ч.В. због учињених кривичних дела злоупотреба службених положаја или овлаштења, а на штету ЈПШ „Шуме Републике Српске“ Соколац, пише Српскаинфо.

Сумњиче се да су у периоду од 2015. до 2019. године кривична дела починили у својству одговорних лица, искориштавањем свог службеног положаја или овлаштења, прекорачењем граница свог овлаштења или неизвршавањем своје службене дужности, а на штету „Шуме Републике Српске“, на начин да су из средстава јавног предузећа, по њиховом налогу, вршене уплате новчаних казни и трошкова судских поступака, а које су изречене њима као одговорним лицима – рекла је портпарол МУП Републике Српске Мирна Миљановић.