Бивши градоначелник Источног Сарајева др Винко Радовановић преминуо је рано јутрос у 64. години живота, потврђено је порталу Катера.

Винко Радовановић је рођен 3. јуна 1957. године у Сарајеву. Гимназију је завршио на Илиџи, а Медицински факултет у Сарајеву 1983. године. Од 1985. године био је запослен као љекар опште медицине у Дому здравља на Илиџи. У току рата радио је у амбуланти Војковићи и у Другој сарајевској бригади.

Специјалистички испит из хирургије положио је 1999. године.

Радовановић је био изабран за одборника у Скупштини општине Илиџа на првим вишестраначким изборима 1990. године.

Као члан Партије демократског прогреса (ПДП) био је одборник у Скупштини општине Српска Илиџа у више мандата.

У мандату од 2000. до 2002. године био је посланик у Народној скупштини Републике Српске и касније делегат у Дому народа ПС БиХ.

Функцију градоначелника Источног Сарајева обављао је у мандату од 2008. до 2012. године. У 2017. години обављао је функцију потпредсједника Скупштине града Источно Сарајево, а прије тога био је и замјеник градоначелника Источног Сарајева.

Од 2018. године изабран је амбасадора БиХ у Црној Гори. Након тога, био је запослен у Градској управи Источног Сарајева као савјетник градоначелника.

Вријеме и мјесто сахране биће накнадно објављени.