Манифестација „Дани рогатичког кромпира“ биће одржана 30. октобра на Тргу Републике Србије у Источном Сарајеву с циљем промоције произвођача кромпира и проширења тржишта.

Начелник Рогатице Милорад Јагодић рекао је Срни да је подручје ове општине познато по дугој традицији производње кромпира, те да је у току процес добијања географског поријекла рогатичког кромпира, с циљем повећања његове препознатљивости и конкурентности.

Он је појаснио да је ознака географског поријекла назив регије или мјеста које се користи за означавање прехрамбеног производа са посебним квалитетом и угледом.

Јагодић је додао да су дефинисани локација одржавања манифестације „Дани рогатичког кромпира“, као и остала техничка подршка.

Организатори ове манифестације су Ресор за пружање стручних услуга у пољопривреди Подручна јединица Соколац и пољопривредни кластер Сарајевско-романијске регије, а генерални покровитељи су општине Рогатица и Источно Ново Сарајево.

Почетак манифестације планиран је 30. октобра од 11.00 часова.