Драгану В. (53) из Бањалуке предложен је притвор због сумње да је дршком сјекире претукао супругу, потврђено је у Окружном јавном тужилаштву Бањалука.

Они су додали да је одлуку о приједлогу притвора донио тужилац након што га је испитао због сумње да је починио починио кривично дјело насиље у породици или породичној заједници.

– Осумњичени је у уторак око 17 часова, у Бањалуци, у породичној кући, дрвеном дршком сјекире више пута ударио по глави и тијелу супругу В. М., која је том приликом задобила тјелесне повреде – рекла је портпарол ОЈТ Бањалука Маја Ђаковић-Видовић.

Тужилац је ставио приједлог за одређивање мјере притвора због постојања нарочитих околности које оправдавају бојазан да ће осумњичени поновити кривично дјело, преноси

О приједлогу за одређивање мјере притвора одлучиће судија за претходни поступак Основног суда у Бањалуци.