Градоначелник Источног Сарајева на свом Фејсбук профилу представио је идејно рјешење „Капије града“ које је израђено за вријеме мандата претходног градоначелника.

Он је додао да ће постојеће рјешење бити дорађено, али да ће идеја о пруженим рукама сигурно остати јер има симболично значење.

-Овдје се ради о симболичној поруци која говори о изласку Срба из Сарајева и преласку у Источно Сарајево– навео је Ћосић.

„Капија града“ ће осим симболичне имати и практичну улогу, јер је управо ово пасарела која ће спајати Трг Републике Србије и Шеталиште др Миодраг Лазић.

Осим тога, градоначелник је најавио наставак изградње музеја одбрамбено-отаџбинског рата и споменик жртвама НАТО бомбардовања 1995. године, те спомен-комплекс на Корану на Палама који ће бити својеврсна ода Републици Српској.