Фото: Соколац-срце Романије

Свечаност поводом отварања манифестације “Дани Српске у Србији” вечерас је почела у Народном позоришту у Београду, у присуству званичника Српске и Србије.

Свечано отварање овогодишње манифестације, коју Представништво Републике Српске у Србији организује девети пут, почело је интонирањем химни Србије и Републике Српске “Боже правде” и “Моја Република”.

Фото: Соколац-срце Романије

Скуп је званично прогласио отвореним предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић.

Начелник општине Соколац Милован Бјелица се вечерас састао са бројним угледним званицама из Србије и Републике Српске, међу којима су Његова Светост Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски г-дин Порфирије, предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић, предсједник покрајинске Владе Војводине Игор Мировић, потпредсједница Владе Србије и министар за културу и информисање у Влади Републике Србије Маја Гојковић, потпредсједница Владе Републике Српске и министарка за просторно уређење, грађевинарство и екологију Сребренка Голић, градоначелник Београда Зоран Радојичић, аташе за културу у Беораду Драгиша Делић и многи други.

Фото: Соколац-срце Романије

Том приликом Патријарх српски г-дин Порфирије начелнику Бјелици потврдио је скори долазак у Соколац чиме ће се наставити континуитет великих и значајних посјета црквених великодостојника општини подно Романије.