Шумски пожари и даље букте у сјеверном дијелу Калифорније, а висока температура и велика суша стварају идеалне услове за ширење ватре.

Пожар који је избио на око 30 километара југозападно од Националног парка Јосемит проширио се на преко 1.600 хектара, саопштили су званичници калифорнијског Одјељења за шумарство и заштиту од пожара.

У гашењу ватре учествује 450 људи и користе се специјални авиони. За сада је локализовано пет одсто пожара, пренијела је агенција ДПА.

Наређење о обавезној евакуацији на снази је за дијелове округа Мадера и Марипоса. Покренута је истрага о узроку пожара.

Други пожар је избио у области националне шуме Пулмаст и захватио је површину од преко 36.000 хектара. То је највећи шумски пожар у Калифорнији у овој сезони до сада.

Званичници су примили извјештаје о уништеним кућама у више области, али за сада нема више детаља.