Са градоначелником Источног Сарајева Љубишом Ћосићем јуче је потписан уговор о колективном учлањењу у Народну библиотеку Соколац запослених у Градској управи и Ватрогасној јединици који долазе из ове општине – потврдила је директорица Народне библиотеке Соколац Божица Јанковић.

Према њеним ријечима, ради се о 32 особе из Сокоца које су запослене у Градској управи.

– На састанку са градоначелником Љубишом Ћосићем смо разговарали о стању у библиотеци, дигитализацији, фонду, важности књиге и писане ријечи и о могућностима будуће сарадње Градске управе са библиотекама Сарајевско-романијске регије. Сматрам да је ово колективно учлањење добар примјер у промовисању књиге, као и начин да укажемо на значај и важност читања – нагласила је директорица Јанковић.

Уговори су још потписани и са директором Матичне библиотеке Источно Сарајево Наташом Кулашинац и Народне библиотеке Пале Бојаном Чвором.