Ово данас је био озбиљан покушај да се цјелокупна Република Српска прогласи геноцидном, али је пропао, рекао је адвокат Горан Петронијевић коментаришући пресуду генералу Ратку Младићу у Хагу.

Ипак, за длаку је пропало, јер чак двојица судија гласала су за то. Ипак, сама чињеница да је један судија био у свим одлукама против пресуде, остаће као трајан биљег рада Хашког трибунала – нагласио је Горан Петронијевић.

Подсјећамо, Жалбено вијеће Механизма за кривичне судове у Хагу изрекло је данас некадашњем команданту Војске Републике Српске генералу Ратку Младићу другостепену пресуду којом га је осудило на казну доживотног затвора.

– Много је фалсификата, подвала, претпоставки, недоказаних чињеница, које су уведене као већ пресуђене чиљенице, што је био један од модела рада хашког трибуинала. И од лошег има горег, а то је шта је остало иза Хашког трибунала. Овај суд био је истовремено и суд и законодавац, односно по оном систему “кадија те тужи, кадија ти суди” – додао је Петронијевић.