Мушкарац чији су иницијали Б.К. из Зенице осумњичен је да је лажно пријавио крађу возила у Приједору, саопштено је данас из Полицијске управе Приједор.

Осумњичени је 25. фебруара полицији пријавио да му је између 23. и 25. фебруара украден „фолксваген туран“ који је био паркиран у Солунској улици у Приједору.

Полицијски службеници утврдили су да тешка крађа није почињена, да ју је осумњичени Б.К. лажно пријавио са намјером стицања противправне имовинске користи будући да је возило било каско осигурано у Норвешкој и да га је дао лицу из Приједора које га је потом продало на ауто-отпаду за 1.800 КМ и новац дало осумњиченом.

Против Б.К. ће Окружном јавном тужилаштву Приједор бити достављен извјештај за почињена кривична дјела лажно пријављивање кривичног дјела и превара у осигурању.