Градоначелник Бањалуке, Драшко Станивуковић рекао је да је опредјељење нове градске администрације отвореност према процесу дигитализације и модерним технологијама.

“Имао сам прилику да са представницима компаније “Apple” разговарам о позитивним праксама из ове области, које се спроводе како у региону, тако и у свијету, те о томе како би се неки од тих пројеката могли примјенити и у Бањој Луци”, рекао је Станивуковић.

Он је истакао да је град отворио врата модерним технологијама, те да свакодневно раде на додатном унапређивању и модернизацији услуга.

Из тог разлога, наводи Станивуковић, за град је један овакав модеран концепт врло важан.

“Бања Лука је недавно добила и прво паметно аутобуско стајалиште, ускоро ћемо центар града покрити бесплатним интернетом, а многе важне пројекте из ове области, о којима се интензивно разговара, ускоро ћемо представити јавности”, истиче он.