Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић и начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић данас су потписали Споразум о набавци санитетског возила за потребе Дома здравља Источно Сарајево.

Овај споразум предвиђа заједничко суфинансирање набавке санитетског возила за хитне и мобилне интервенције, а Општина Источна Илиџа ће, као и Општина Источно Ново Сарајево, учествовати са 15% средстава од укупне набавне вриједности санитетског возила.

Остатак потребних средстава финансираће се средствима Инвестиционе развојне банка, наведено је у саопштењу.

Јачање капацитета Дома здравља Источно Сарајево је заједнички интерес обје општине и доприноси бољој здравственој заштити становника Источне Илиџе и Источног Новог Сарајева.