У Сокоцу ће данас бити одржана аудиција за учешће на музичком такмичењу „Ритам Европе“, намијењеном младима талентованим за пјевање и плес узраста од 14 до 21 године.

Аудиција ће почети у 12.00 часова у соколачкој Спортској дворани, рекла је Срни координатор за реализацију овог пројекта за општину Соколац Свјетлана Рајић.

Она је нагласила да очекује велики број талентованих младих заинтересованих за учешће у овом музичко такмичњу и позвала их да се пријаве слањем поруке на „Инстаграм“ налогу /@ritamevrope/.

Побједник такмичења ће бити изабран комбинацијом гласова стручног жирија, жирија градова и општина учесника телевизијског програма „Ритам Европе“ и гледалаца који гласају путем СМС-а.

Ово такмичење осмишљено је као „Евровизија“ за младе.

На овој манифестацији градови и општине Републике Српске представљаће неку од европских земаља, а учесници ће пјевати на различитим европским језицима.

Програм „Ритам Европе“ биће емитован уживо на РТРС.

Подршку дјеци и омладини Српске путем овог телевизијског формата дају и амбасадори земаља Европе, ЕУ, Аустралије и Израела.