Власници десетина ресторана и кафића у Чешкој отворили су локале, упркос забрани коју су власти увеле ради спречавања ширења корона вируса, јавио је Чешки радио.

Протест је почео јуче када су јавне кетеринг службе прекршиле забрану. Полиција је интервенисала, тражећи да одмах прекину рад, а власницима су изрицане казне од 765 евра, преноси Тас с.

Акција угоститеља има за циљ да скрене пажњу власти и јавности на угоститељски сектор који трпи велике губитке.

Кафићи, ресторани, барови и кантине су затворени већ три мјесеца, а њихови губици износе око 16 милиона евра.

Власници ресторана намјеравају да региструју политички покрет, а своје објекте прогласе мјестима окупљања чланова организације, како би избјегли рестрикције.