Изабрано ново руководство Скупштине општине Соколац (ВИДЕО)

Фото: Б.Марковић

Конститутивна сједница Скупштине општине Соколац одржаће се данас, 21. јануара 2021. године (четвртак) са почетком рада у 10,00 часова у сали за сједнице Скупштине општине Соколац.

ИЗ МИНУТА У МИНУТ

13.40

Завршена конститутивна сједница Скупштине општине Соколац.

13.20

За вршиоца дужности секретара Скупштине општине Соколац изабрана је већином гласова Јелена Поповић.

13.12

У току је гласање о именовању вршиоца дужности секретара Скупштине општине Соколац. За избор су предложена два кандидата и то: Борјанка Крсмановић и Јелена Поповић.

Остале тачке дневног реда су повучене са гласања.

13.10

Ваћином гласова изабрани су предсједници и чланови радних тијела Скупштине општине Соколац, и то за:

• Мандатну комисију
  • Комисију за прописе и статутарна питања
  • Комисију за награде и признања
  • Комисију за вјерска питања
  • Комисију за равноправност полова
  • Комисију за младе
  • Комисију за буџет и финансије
  • Комисију за популациону политику
  • Одбор за друштвени надзор и представке
  • Одбор за регионалну и међународну сарадњу
  • Етички одбор
  • Савјет за спорт
  • Савјет за културу
  • Одбор за вјенчање

12.54

Након дуже паузе настављено засиједање локалног парламента.

12.06

Одређена је нова пауза у засиједању локалног парламента.

11.59

Након проведеног тајног гласања 21 одборника новоформиране СО Соколац са 11 гласова за потпредсједника локалне Скупштине изабрана је Срна Рајак (ДЕМОС).

11.45

У току је пауза у засиједању локалног парламента.

11.28

У току је тајно гласање за потпредсједника Скупштине општине Соколац. За избор су предложена два кандидата и то: Рајак Срна (ДЕМОС) и Реновица Ана (ДНС).

За потпредсједника Скупштине изабраће се кандидат који добије већину гласова од укупног броја одборника у Скупштини.

Фото: Б.Марковић

Уколико се у првом кругу не изабере потпредсједник Скупштине, спроводи се други круг избора.

11.21

Услијед истека мандата са позиције потпредсједника Скупштине општине Соколац разрјешен је Огњен Војиновић (СДС).

11.17

Након проведеног тајног гласања за предсједника Скупштине општине Соколац изабран је Марјановић Сретко (УС) са 11 гласова одборника Скупштине општине Соколац.

Нови предсједник Скупштине општине Соколац (Фото: Б.Марковић)

11.05

У току је тајно гласање за предсједника Скупштине општине Соколац.

За предсједника Скупштине изабраће се кандидат који добије већину гласова од укупног броја одборника у Скупштини.

Фото: Б.Марковић

Уколико се у првом кругу не изабере предсједник Скупштине, спроводи се други круг избора.

10.49

У току је расправа за избор Предсједника Скупштине општине Соколац. За избор су предложена два кандидата и то: Дупљанин Миодраг (СДС) и Марјановић Сретко (УС). У току је читање биографија.

10.47

Услијед истека мандата са позиције предсједника Скупштине општине Соколац разрјешена је Бојана Марковић (СДС).

10.45

У Комисију за избор и именовање (предсједника, замјеника предсједника и три члана) изабрани су Реновица Ана, Вучетић Данко, Кнежевић Срђан, Голијан Јован и Његош Самарџија.

Комисија за избор и именовање, након обављених консултација са политичким странкама и коалицијама које имају одборника у Скупштини и независним одборницима, предлаже једног или више кандидата за избор предсједника Скупштине.

10.40

Под тачком 5. Дневног реда налази се Избор Комисије за избор и именовање (предсједника, замјеника предсједника и три члана). У току је расправа по овом питању.

10.35

Новоизабрани одборници положили свечану заклетву.

10.28

Већином гласова изабрана Верификациона комисија и верификовани мандати двадесет једног одборника.

10.21

Изабрано радно предсједништво у саставу Миодраг Дупљанин (СДС), Голијан Јован (СНСД) и Реновица Ана (ДНС).

10.00

Почела конститутивна сједница Скупштине општине Соколац.