Против управника Шумског газиндства Козарска Дубица, Владе Каурина, води се више полицијских истрага због сумње у малверзације.

Каурин је Козарској Дубици познат као веома богат човјек, иако за то нема основа јер како сам прича живи од плате управника газдинства. Са том платом, како се незванично сазнаје, власник је стана у Новом Саду, плаца у индустријској зони Козарске Дубица који је плаћен готовином.

Малверзацијама је свједочио и власник дрвопрерађивачке фирме који тврди да га је Каурин рекетирао и тражио мито да би му добавио сировину. Поменуто лице је пристало и да свједочи након спроведене акције МУП-а Републике Српске.

Интерна контрола Шума Српска пронашла је преко 500 кубика нелегално посјеченог дрвета на једном одјелу у државној шуми у Козарској Дубици.

Контрола је вршена у реону Војскова који чине око 17 одјела гдје су пронашли 150 пањева. На истом реону су пронашли и дозначена стабла лажним печатом који је био у облику трокута, али без ознаке шумарије, сазнаје АТВ.