Начелник општине Трново Драгомир Гаговић рекао је у изјави за Катеру да ће општина у потпуности финансирати путне трошкове родитељима и дјеци која сопственим превозом иду на скијање на Јахорину, кроз програм бесплатног скијања.

Гаговић је истакао да се са територије ове општине пријавило око шесторо дјеце, те да ће они на Јахорину путовати сопственим превозом, односно возиће их родитељи, а путне трошкове, односно гориво и паркинг карте ће финансирати општина Трново.

Он је додао да се родитељи дјеце требају јавити Мири Пржуљ у Општинској администрацији, која ће их даље упутити око овог програма.

Важно је додати да дјеца по доласку на Јахорини преузимају бесплатне карте за скијање, те по завршетку скијања исте требају вратити у администрацију ОЦ „Јахорина“.

Када се ради о другим општинама, контактирали смо и друге начелнике општина, те ћемо по добијеним информацијама родитеље обавијестити и у вези превоза и из других општина.